Jak działa Femannose® N?

Femannose® N jest wyrobem medycznym wskazanym w profilaktyce i leczeniu wspomagającym zapalenia pęcherza moczowego (cystitis) oraz innych bakteryjnych zakażeń układu moczowego.

Femannose® N, stosowany w profilaktyce i leczeniu wspomagającym zapalenia pęcherza moczowego (cystitis) oraz innych bakteryjnych zakażeń układu moczowego, może – wraz z antybiotykami – działać synergistycznie, ponieważ działanie przeciwdrobnoustrojowatych środków jest odmienne i nie pokrywa się wzajemnie.

Dzięki swoim składnikom Femannose® N nie przyczynia się do powstawania lekooporności.

Dawkowanie i zażywanie Femannose® N:

Dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 14 lat. W leczeniu wspomagającym ostrego zapalenia pęcherza moczowego (cystitis) zaleca się następujące dawkowanie:

1

1.

Rozpuścić zawartość saszetki w szklance wody

2

2.

Jedna saszetka to jedna dawka

3

3.

Od 1. do 3. dnia - 3 saszetki dziennie
4. i 5. dzień - 2 saszetki dziennie

4

4.

Zalecana dawka w profilaktyce zapalenia pęcherza moczowego (cystitis) to 1 (jedna) saszetka dziennie. Aby zapobiec nawrotowi infekcji, należy kontynuować stosowanie przez jeden miesiąc

Zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego (cystitis) oraz choroby pokrewne to dolegliwości o podłożu mikrobiologicznym, które dotyczą przede wszystkim pęcherza moczowego i cewki moczowej. W większości przypadków są one skutkiem wniknięcia niepatogennych bakterii z mikroflory dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Bakterie te mogą wykorzystywać napotkane warunki i przyczepiać się do ściany pęcherza moczowego oraz dróg moczowych, a następnie namnażać się.


W przypadku zapalenia pęcherza moczowego (cystitis), leczeniem pierwszego wyboru jest obecnie podawanie antybiotyków. Zdarzają się jednak bakterie oporne na leki, co może prowadzić do nawrotu zakażenia.

Zrób z nami różowe zamieszanie

w walce z zapaleniem pęcherza!